o mnie

Bonjour! Nazywam się Jacek Mulczyk-Skarżyński i jestem Panem od francuskiego.

Całkiem możliwe, że znasz mnie z popularnych filmików, w których uczę języka francuskiego, wcielając się w różne postaci. Kiedyś chciałem być aktorem, ale miłość do francuskiego zwyciężyła wszystkie inne plany życiowe.

Organizuję wyjątkowe kursy, kręcę filmy edukacyjne i tworzę autorskie zeszyty ćwiczeń. Na Instagramie prowadzę swój teleturniej, dzielę się francuskimi inspiracjami i sposobami na naukę języka. Na moim Tik Toku, Facebookukanale na YouTube uczę Francuskiego w minutę i staram się pokazać, że francuski wcale nie jest trudny, ale pełen ciekawych subtelności. Jestem autorem bestsellerowych ebooków do nauki języka francuskiego i prowadzę swoją autorską szkołę w Paryżu – Parolerie, Cabinet d’expériences linguistiques. Poza pracą nauczyciela zajmuję się też przekładem literackim oraz promowaniem tego, co piękne i francuskie.

Moim największym sukcesem jest zainteresowanie francuskim ludzi, którzy tego języka nie znają, nigdy nie planowali poznawać, albo wręcz go nie lubią.

Czas przeszły

Ukończyłem z wyróżnieniem romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizując się w tematyce teatru kanadyjskiego. Prowadziłem różne kursy w szkołach, firmach i na uczelniach. Szybko wypowiedziałem wojnę sztampowemu i nieatrakcyjnemu nauczaniu. Jako pierwszy nauczyciel w Polsce zacząłem uczyć za pomocą mediów społecznościowych: najpierw na Snapchacie, a potem na Instagramie i TikToku. W końcu założyłem zupełnie autorską Oranżerię Pana od francuskiego na warszawskim Mariensztacie. Przez cztery lata moja butikowa szkoła tętniła życiem, przyciągając pasjonatów ze wszystkich zakątków Polski (i nie tylko), rozkochując ich w języku, ułatwiając wyrażanie emocji i wzmacniając lingwistyczne poczucie wartości.

Czas teraźniejszy

W 2021 roku zamknąłem świetnie prosperującą Oranżerię w Warszawie, żeby przeprowadzić się do Paryża, być jeszcze bliżej języka, którego uczę, rozwinąć skrzydła i otworzyć nowe miejsce. Tak powstała Parolerie – moja nowa butikowa szkoła w samym sercu paryskiego Montmartre. Prowadzę tu różnorodne kursy języka francuskiego dla obcokrajowców. Nie uczę online, bo dla mnie nauka jest fizycznym i emocjonalnym spotkaniem z drugą osobą. Do zobaczenia w Paryżu!

PAROLERIE – Cabinet d’expériences linguistiques
55 rue d’Orsel
75018 Paris
www.parolerie.paris

 

Tutaj możesz kupić Zeszyty Pana od francuskiego:

“Mój pierwszy raz z francuskim”
“Pobudź swój francuski”
“Rozwiń swój francuski”

Media o mnie:

Puls Biznesu – Francuski daleki od sztampy

Na Temat – “Francuski dla niegrzecznych” uratuje cię przed przypałem. Tacy powinni być nauczyciele XXI wieku

Pytanie na Śniadanie – Tradycyjne lekcje języków to już przeszłość

Radio TOK FM – Rozmowa z ciekawym człowiekiem – Pan od francuskiego

Dzień dobry TVN – Nauka języka obcego nie musi być nudna

Wysokie Obcasy – Pan od francuskiego podbija Instagrama i TikToka. “Nauczyciele zawsze byli influencerami”

WP.pl – Na zajęciach musi być “mięso” – wywiad z Panem od francuskiego

OFeminin – Francuski XXL i ten dla niegrzecznych – “Pan od francuskiego” pokazuje, że nauka języków nie musi trącić nudą

Pytanie na Śniadanie – Nauczyciele nowymi influencerami?

podkast Halo Dziewczyny – Zmiana to szansa

Radio Nowy Świat: Błędy w nauce języków obcych

Twój Styl: Od kogo uczyć się języków obcych, by nie było nudno? 

Kobieta.pl: Ten nauczyciel to gwiazda Internetu! Polki uwielbiają jego “RRR”.

podkast Wysokie Obcasy: Pan od francuskiego o tym jak przekazywać wiedzę przez media społecznościowe

Label Magazine: Oh là là! Jak piękna szkoła Pana od francuskiego!