o mnie

Cześć! Nazywam się Jacek Mulczyk-Skarżyński i jestem Panem od francuskiego.

Kiedyś chciałem być aktorem, ale miłość do francuskiego zwyciężyła wszystkie inne plany życiowe. Ukończyłem z wyróżnieniem romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizując się w tematyce teatru kanadyjskiego. Bycie Panem do francuskiego to coś więcej niż pasja – to moje życie.

Prowadzę autorskie lekcje języka francuskiego na różnych poziomach zaawansowania, kursy specjalistyczne dla branży modowej i gastronomicznej, konsultacje dla aktorów i wokalistów, a także konwersacje przy winie i różnorodne francuskie wydarzenia w mojej Oranżerii przy ul. Mariensztat 19a w Warszawie. Wykładam gościnnie na studiach filologicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Łódzkiego i Szczecińskiego. Na Instagramie prowadzę swój serial “Przerwa na francuski”, w którym uczę praktycznych sformułowań z życia codziennego.  Na moim Tik Tokukanale na YouTube staram się pokazać, że francuski wcale nie jest trudny, ale pełen ciekawych subtelności.

Wypowiedziałem wojnę sztampowemu i nieatrakcyjnemu nauczaniu. Tworzę innowacyjne formy nauki poprzez wykorzystanie mediów społecznościowych. Organizuję eventy językowe, uczę lektorów jak uczyć, przygotowuję autorskie materiały do nauki francuskiego. Wierzę w bezpłatny Internet. Dlatego na tej stronie znajdziesz mnóstwo zadań do bezpłatnego pobrania i udostępniania. Poza pracą nauczyciela zajmuję się też przekładem literackim i promocją tego, co piękne i francuskie.

Tutaj możesz kupić:
Zeszyt Pana od francuskiego “Pobudź swój francuski”

 

MEDIA O MNIE:

Puls Biznesu – Francuski daleki od sztampy

Na Temat – “Francuski dla niegrzecznych” uratuje cię przed przypałem. Tacy powinni być nauczyciele XXI wieku

Pytanie na Śniadanie – Tradycyjne lekcje języków to już przeszłość

Radio TOK FM – Rozmowa z ciekawym człowiekiem – Pan od francuskiego

Dzień dobry TVN – Nauka języka obcego nie musi być nudna

WP.pl – Na zajęciach musi być “mięso” – wywiad z Panem od francuskiego

OFeminin – Francuski XXL i ten dla niegrzecznych – “Pan od francuskiego” pokazuje, że nauka języków nie musi trącić nudą

Pytanie na Śniadanie – Nauczyciele nowymi influencerami?