kursy

Francuski XXL

Wyjątkowy warsztat, w czasie którego aktywnie nauczysz się ponad 150 słów i praktycznych wyrażeń z konkretnej dziedziny. Zapomnij o nudnym wkuwaniu słówek i odrealnionych mnemotechnikach. Poznaj nowe struktury w sposób emocjonalny.

Jesteś na poziomie B2 albo C1, ale ciągle łapiesz się na tym, że brakuje Ci podstawowych słów w komunikacji? Potrafisz rozmawiać na poważne tematy: o polityce, edukacji czy ekologii, ale nie wiesz, jak wynegocjować niższą cenę za czajnik na targu? Boisz się pójść we Francji do fryzjera, bo przecież możecie się nie dogadać, a skutki tego mogą być opłakiwane tygodniami? Zafunduj sobie konkretne poszerzania słownictwa dla osób zaawansowanych!

Najbliższe warsztaty:

 • 07.02 (niedziela) godz. 12:00-15:00 – Francuski XXL: Miłość wszystkie miejsca wyprzedane
 • 14.02 (niedziela) godz. 12:00-15:00 – Francuski XXL: Miłość  wszystkie miejsca wyprzedane
 • 28.02 (niedziela) godz. 12:00-15:00 – Francuski XXL: Język potoczny – wszystkie miejsca wyprzedane
 • 15.03 (poniedziałek) godz. 18:00-21:00 – Francuski XXL: Język potoczny – wszystkie miejsca wyprzedane
 • 16.03 (wtorek) godz. 18:00-21:00 – Francuski XXL: Kryminał
 • 17.03 (środa) godz. 18:00-21:00 – Francuski XXL: Kuchnia wszystkie miejsca wyprzedane
 • 18.03 (czwartek) godz. 18:00-21:00 – Francuski XXL: Ciało i włosy – wszystkie miejsca wyprzedane
 • 19.03 (piątek) godz. 18:00-21:00 – Francuski XXL: Moda – wszystkie miejsca wyprzedane
 • 22.03 (poniedziałek) godz. 18:00-21:00 – Francuski XXL: Dom –wszystkie miejsca wyprzedane
 • 23.03 (wtorek) godz. 18:00-21:00 – Francuski XXL: Język potoczny – wszystkie miejsca wyprzedane
 • 24.03 (środa) godz. 18:00-21:00 – Francuski XXL: Miłość wszystkie miejsca wyprzedane

Warsztat 1: Ciało i włosy

Szminka, francuski manicure, grzywka, peeling, opalanie, prostownica, kurze łapki i rozdwajające się końcówki… Jak to powiedzieć? Jak nie pomylić kremu na biust z kremem do twarzy? Jak mówić o “ładnej figurze”, jeśli po francusku “la figure” to “twarz”? Po tym warsztacie wizyta u paryskiego fryzjera, w szwajcarskim spa albo w tunezyjskim gabinecie medycyny estetycznej nie będzie Ci straszna.

Warsztat 2: Dom

Jak targować się o czajnik na pchlim targu i wyprosić rabat przy zakupie narożnika w meblowym? Jak zgłosić właścicielowi wynajmowanego mieszkania, że żarówka się przepaliła, drzwi skrzypią, uszczelka w spłuczce nie trzyma, kafelki popękały, a plama wina na prześcieradle to wcale nie nasza robota? Jak dogadać się z szaloną architektką wnętrz z Paryża? Jak nie pomylić płynu do mycia naczyń z płynem do płukania tkanin? Co powiedzieć sąsiadowi który zalewa nam mieszkanie?  Naucz się ponad 150 słów w 3h! Kto wie, może zatrudnisz się potem w Leroy Merlin albo francuskiej Ikei? Jedno jest pewne: sytuacje z życia domowego już Cię nie przerosną.

Warsztat 3: Gotowanie

Nie tylko żabą stoi Francja! Ale jak zrozumieć przepisy kulinarne po francusku i podać zjadliwe danie? Jak nie pomylić bażanta z bakłażanem, lejka z durszlakiem i pasztetu z włoską pastą? Jak wytłumaczyć Francuzom, czym są polskie gołąbki? Podczas tego warsztatu leksykalnego nieźle namieszamy. Przed nami ponad 100 słów z zakresu składników, przyrządów, dań, zwrotów kucharskich oraz praktycznych idiomów. Nie powstydzisz się na kursie w Cordon Bleu albo we francuskiej edycji Masterchefa.

Warsztat 4: Moda

Jak dogadać się z projektantką sukni ślubnych, wynegocjować rabat w paryskim lumpeksie, wypowiedzieć się o ostatnim pokazie Balmain albo ocenić stylizację popularnej instagramerki? Kolejna odsłona warsztatu Francuski XXL to praktyczne wyrażenia ze świata mody i ponad 150 najważniejszych słów dotyczących ubrań, akcesoriów, krojów i materiałów. To językowa przepustka na Fashion Week i wyprzedażowe szaleństwo – od podwiązki do cylindra.

Warsztat 5: Kryminał

Morderca pozostawił mnóstwo śladów na miejscu zbrodni. Wyrusz w śledztwo i poznaj ponad 150 praktycznych słów i wyrażeń niezbędnych do poruszania się po tajemniczym świecie francuskich thrillerów i kryminałów. Od zbrodni do procesu, ten trzymający w napięciu warsztat pozwoli Ci swobodniej odnaleźć się w trudnych sytuacjach rodem z brukowców.

Warsztat 6: Język potoczny

Lata nauki francuskiego sprawiły, że mówisz poprawnie, ale czujesz, że brak Ci naturalności? Chcesz lepiej rozumieć popularne seriale? Marzysz o tym, żeby Francuzi choć przez chwilę pomyśleli, że jesteś jednym z nich? Weź udział w tym wyjątkowym warsztacie, na którym poznasz najważniejsze i najbardziej aktualne formy języka potocznego. W programie m.in.: modne wyrażenia, verlan, skróty i dekonstrukcja wypowiedzi, a także słowa, które nic nie znaczą, ale które słychać na każdym kroku. Odkryj nieznane Ci dotąd oblicze języka francuskiego!

Warsztat 7: Miłość

Rozmawiać po francusku o miłości bez odpowiedniego słownictwa może być trudno. Szczególnie jeśli w szkole o pewne rzeczy pytać nie wypada. W czasie tego specjalnego warsztatu nauczysz się ponad 150 nowych słów i wyrażeń dotyczących miłości – tej emocjonalnej i tej jak najbardziej fizycznej. W programie: związki, stosunki, emocje… a przy tym sporo języka potocznego i zero cenzury! Zajęcia połączone z edukacją seksualną – tylko dla osób pełnoletnich.

Praktyczne informacje:

 • poziom: zaawansowany (min. B2)
 • cena: 149 zł / osoba
 • czas trwania: ok. 180 minut
 • max. 4 osoby (obowiązuje rezerwacja miejsc)
 • kawa, herbata i owoce dla uczestników
 • miejsce: Oranżeria Pana od francuskiego, ul. Mariensztat 19a w Warszawie
 • szczegółowy Regulamin zapisów (kliknij)

Zarezerwuj sobie miejsce: panodfrancuskiego@gmail.com