o mnie

Cześć! Nazywam się Jacek Mulczyk-Skarżyński i jestem panem od francuskiego.

Kiedyś chciałem być aktorem, ale miłość do francuskiego zwyciężyła wszystkie inne plany życiowe. Ukończyłem z wyróżnieniem romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizując się w tematyce teatru kanadyjskiego. Bycie panem do francuskiego to, coś więcej niż pasja – to moje życie.

Prowadzę autorskie lekcje języka francuskiego na różnych poziomach zaawansowania, kursy specjalistyczne dla branży modowej i gastronomicznej, a także konwersacje przy winie i różnorodne francuskie wydarzenia w mojej „Oranżerii” przy ul. Mariensztat 19a w Warszawie. Wykładam także na Uniwersytecie Warszawskim. Jestem jedynym nauczycielem w Polsce, który codziennie uczy praktycznych wyrażeń w aplikacji Snapchat. Na moim kanale na YouTube staram się pokazać, że francuski wcale nie jest trudny, ale… subtelny.

Wypowiedziałem wojnę sztampowemu i nieatrakcyjnemu nauczaniu. Organizuję eventy językowe, uczę lektorów jak uczyć, tworzę nowe materiały do nauki francuskiego. Wierzę w bezpłatny Internet. Dlatego na tej stronie znajdziesz mnóstwo zadań do bezpłatnego pobrania i udostępniania. Poza pracą nauczyciela zajmuję się też przekładem literackim i tłumaczeniem ustnym.

Jestem „praco i rozwojoholikiem”. Dla czystej przyjemności uczę się języków obcych, tańca oraz gry na wiolonczeli. Rozumiem potrzeby moich wymagających uczniów i daję z siebie wszystko po to, żeby razem ze mną byli przekonani, że #francuskijestsexy.

Jacek Mulczyk-Skarżyński