kursy

Francuski XXL

Wyjątkowy warsztat, w czasie którego aktywnie nauczysz się ponad 100 słów i praktycznych wyrażeń z konkretnej dziedziny. Zapomnij o nudnym wkuwaniu słówek i odrealnionych mnemotechnikach. Poznaj nowe struktury w sposób emocjonalny.

Jesteś na poziomie B2 albo C1, ale ciągle łapiesz się na tym, że brakuje Ci podstawowych słów w komunikacji? Potrafisz rozmawiać na poważne tematy: o polityce, edukacji czy ekologii, ale nie wiesz, jak wynegocjować niższą cenę za czajnik na targu? Boisz się pójść we Francji do fryzjera, bo przecież możecie się nie dogadać, a skutki tego mogą być opłakiwane tygodniami? Zafunduj sobie konkretne poszerzania słownictwa.

Warsztat 1: Ciało i włosy

Szminka, francuski manicure, grzywka, peeling, opalanie, prostownica, kurze łapki i rozdwajające się końcówki… Jak to powiedzieć? Jak nie pomylić kremu na biust z kremem do twarzy? Jak mówić o „ładnej figurze”, jeśli po francusku „la figure” to „twarz”? Po tym warsztacie wizyta u paryskiego fryzjera, w szwajcarskim spa albo w tunezyjskim gabinecie medycyny estetycznej nie będzie Ci straszna.

Warsztat 2: Dom

Jak targować się o czajnik na pchlim targu i wyprosić rabat przy zakupie narożnika w meblowym? Jak zgłosić właścicielowi wynajmowanego mieszkania, że żarówka się przepaliła, drzwi skrzypią, uszczelka w spłuczce nie trzyma, kafelki popękały, a plama wina na prześcieradle to wcale nie nasza robota? Jak dogadać się z szaloną architektką wnętrz z Paryża? Jak nie pomylić płynu do mycia naczyń z płynem do płukania tkanin? Co powiedzieć sąsiadowi który zalewa nam mieszkanie?  Naucz się ponad stu słów w 3h! Kto wie, może zatrudnisz się potem w Leroy Merlin albo francuskiej Ikei? Jedno jest pewne: sytuacje z życia domowego już Cię nie przerosną.

Warsztat 3: Gotowanie

Nie tylko żabą stoi Francja! Ale jak zrozumieć przepisy kulinarne po francusku i podać zjadliwe danie? Jak nie pomylić bażanta z bakłażanem, lejka z durszlakiem i pasztetu z włoską pastą? Jak wytłumaczyć Francuzom, czym są polskie gołąbki? Podczas tego warsztatu leksykalnego nieźle namieszamy. Przed nami ponad 100 słów z zakresu składników, przyrządów, dań, zwrotów kucharskich oraz praktycznych idiomów. Nie powstydzisz się na kursie w Cordon Bleu albo we francuskiej edycji Masterchefa.

Praktyczne informacje:

  • poziom: średnio zaawansowany
  • cena: 99 zł / osoba
  • czas trwania: 180 minut
  • max. 7 osób (obowiązuje rezerwacja miejsc)
  • kawa, herbata i owoce dla uczestników

Zarezerwuj sobie miejsce: panodfrancuskiego@gmail.com

Najbliższe terminy:

  • 08. kwietnia (niedziela) 12h30 – 15h30 – GOTOWANIE
  • 01. maja (wtorek) 17h00-20h00 – CIAŁO I WŁOSY
  • 02. maja (środa) 17h00-20h00 – DOM
  • 03. maja (czwartek) 17h00-20h00 – GOTOWANIE
  • wkrótce kolejne terminy i tematy